Sada nástrojů

v ceně stroje

Součástí ceny obráběcí frézky je základní sada nástrojů zvaná UNI. Pro ty, co se však chtějí posouvat dále, nabízíme a doporučujeme sady rozšiřující, jako volitelné příslušenství. Nástroje jsou vždy uloženy v dárkovém boxu, aby se předešlo jejich případnému poničení.

Sada nástrojů „UNI“

Tato sada společnost ISCAR obsahuje monolitní karbidové frézovací nástroje pro obrábění rovinných ploch, osazení a také obrábění tvarových ploch na víceosých strojích. Sada poskytuje nástroje ve dvou jakostech. IC08 se vyznačuje ostrou geometrií a je určena pro obrábění neželezných materiálů (ISO N). IC900 jsou nástroje povlakované metodou PVD a je možno je použít pro obrábění ocelí, litin a nerezí (ISO P, K, M).

OznačeníJakostRozměryStáhnout 3D model
EB-A2 10-10C10E66IC900
EB-A2 08-09C08E63IC08
EB-A2 06-07C06E51IC900
EB-A2 03-04C06E48IC900
EC-A2 04-12C04E50IC900
EC-A2 10-22C10E72IC08
EC-A2 03-12C03E38IC900
EB-A2 04-06C06E50IC08
EC-A2 06-16C06E50IC08
EC-A2 03-12C03E38IC08

Sada nástrojů „POVLAK“

Tato sada společnost ISCAR obsahuje monolitní karbidové frézovací nástroje pro obrábění rovinných ploch, osazení a také obrábění tvarových ploch na víceosých strojích. Všechny nástroje jsou povlakovány metodou PVD v jakosti IC900. Tímto jsou nástroje vhodné pro obrábění ocelí (ISO P), litin (ISO K), nerezových materiálů (ISO M) a je možno je použít i pro neželezné materiály (ISO N) s vyšší pevností.

Sada nástrojů „GRAVÍR“

Tato sada společnost ISCAR obsahuje monolitní karbidové frézovací nástroje pro obrábění rovinných, bočních a tvarových ploch a osazení. Tyto nástroje jakosti IC900 jsou povlakovány metodou PVD a jsou určeny pro obrábění ocelí (ISO P), litin (ISO K), nerezových materiálů (ISO M) a je možno je použít i pro neželezné materiály (ISO N). Specifickou částí sady jsou nástroje určeny pro gravírování s různou geometrií dle požadovaného tvaru. Gravírovací nástroje jsou součástí produktové řady MULTI-MASTER a jsou upínány na ocelovou stopku pomocí přiloženého klíče. Jakost gravírovacích nástrojů IC908 je určena pro obrábění všech ISO materiálových skupin.

Sada nástrojů „ALU“

Tato sada společnost ISCAR obsahuje monolitní nástroje různých průměrů pro hruubování a dokončování při obrábění rovinných, bočních a tvarových ploch a osazení. Všechny nástroje se vyznačují ostrou (případně leštěnou) geometrií a jsou určeny pro obrábění neželezných materiálů (ISO N) vč. plastů, dřevoplastů, dřeva apod. Nástroje ECA-H3 se vyznačují unikátní geometrií CHATTERFREE, která snižuje vznik vibrací při procesu obrábění. Pro hrubovací operace doporučujeme použít nástroje produktové řady ERC vybavené geometrií SOLIDSHRED (dělené ostří), která snižuje nároky na potřebný výkon.

Sada nástrojů „SOUHRN“

Tato sada společnost ISCAR obsahuje monolitní nástroje pro základní frézovací a vrtací operace. Nástroje jsou určeny především pro obrábění neželezných materiálů (ISO N) vč. plastů, dřevoplastů, dřeva apod. Nástroje je možno využít pro frézování rovinných, bočních a tvarových ploch a osazení, vrtání, odjehlování, srážení hran a bočního drážkování. Nástroje ECA-H3 se vyznačují unikátní geometrií CHATTERFREE, která snižuje vznik vibrací při procesu obrábění. Nástroj pro boční drážkování je součástí řady MULTI-MASTER a upíná se na ocelovou stopku pomocí přiloženého klíče.